Zdravě a hravě v hodině pracovních činností na ZŠ Zlín Křiby

Žáci šestých tříd si hodinu pracovních činností zpestřili ochutnávkami ovoce a zeleniny v rámci projektu Zdravá školní jídelna. Poznávali ovoce a zeleninu nejen za pomoci vzhledu, ale i s využitím smyslů chuti, čichu a hmatu. Našlo se zde ovoce a zelenina z různých koutů světa. Nechyběly tradiční plody, rostoucí v mírném podnebném pásu, jako jsou maliny, jablka, blumy, cherry rajčata, mrkve, okurky. Z tropických plodů žáci poznávali banány, citrusové plody, kokosový ořech, ale také méně známé, a přitom zajímavé kaki či nashi. Obohatili si tak své chuťové buňky o nové poznatky, dosažitelnost různých vitaminů a přiblížili se tím ke zdravé výživě, která je velmi důležitá pro jejich celkový vývoj. Plody, které žáci ochutnali, vyjádřili vlastní kresbou. V hodinách panovala veselá a přátelská atmosféra.
                                                                                                                                      Nela Gottfriedová