Zamyšlení… a překvapení

Rodiče v roli učitele, jeden počítač – více zájemců, nefunkční tiskárna, úkoly, prokrastinace, home office, IS, vaření, nákupy, domácnost, problémy v práci, pomoc prarodičům, „ponorka“, negativní zprávy, strach, omezený pohyb, rouška…
Máme za sebou pár dnů samostudia a zřejmě nejen mně to přijde jako věčnost a vše se bohužel točí spíše kolem negativních zpráv.
Jsme všichni víceméně doma, ale úkolů nám nějak neubylo, spíše naopak. Počítač se stal naším věrným přítelem a wi-fi připojení naším spojením se světem, aspoň na nějaký čas.
Milí žáci, z vašich e-mailů, které mně zasíláte z důvodu vypracování úkolu, ve kterém se máte zamyslet nad „školní výukou versus domácí výukou“, jsem (snad) mezi řádky pochopila, že se na nás učitele i malinko těšíte?
Věřte, že se jedná o příjemné překvapení! My se taky těšíme na ruch na chodbách, které jsou nyní opuštěné, na váš smích, připomínky, omluvy (co a proč jste zapomněli) a Ftípky.
Milí rodiče, vaše děti si jsou vědomy toho, že skloubit práci, domácnost a výuku není zrovna jednoduché a ještě u toho udržet vztahy na mírumilovné úrovni.
Chtěla bych nám všem popřát hlavně zdraví a spoustu energie v dalších dnech, které budou potřeba.
Brzy na viděnou.
                                                                                                                                                           Jarmila Mechlová