Zachránili jsme ho!

Ve středu 13. 11. nás v kroužku Základy první pomoci čekala první praktická výzva! Žáci měli možnost si vyzkoušet kardiopulmonální resuscitaci na kvalitní figuríně, kterou jsme si zapůjčili. Správné místo, správný rytmus a postavení těla, to vše většina žáků zvládla na výbornou! Během poskytování první pomoci veřejnost mnohdy neví, jak se zachovat. Tímto cvičením si žáci alespoň trochu přiblíží reálnou situaci, ve které pak mohou jednat s chladnou hlavou. A jak se říká, opakování je matka moudrosti, takže se k praktickému cvičení jistě vrátíme víckrát znovu.

Mgr. Tereza Řezáčová