Volby nanečisto v 7.C

V hodinách občanské výchovy se učíme, jak důležité jsou volby v demokratické společnosti.
Ve středu 16.1.2019 jsme si vyzkoušeli, jak takové volby probíhají. Žáci si ve skupinkách vytvořili politické strany, dohodli se na názvu, logu i programu.
    Součástí hodiny byla i důkladná příprava ze strany vyučujícího. Byly připraveny voličské průkazy, volební lístky, plenta, za kterou žáci zaškrtávali své kandidáty, ale i volební urna, do které byly vhazovány tyto lístky.
    Přesvědčit své spolužáky museli i předsedové politických stran v diskuzi, jejich práce byla nelehká. Jak to všechno dopadlo, se můžete podívat v přiložených fotografiích.

Mgr. Klára Trynerová