Vánoce na ZŠ Křiby

Ve čtvrtek 19. 12. proběhla na naší škole akce Vánoční tvoření spolu s tradičním jarmarkem, kde nechyběly nejrůznější tipy na dárky. Mezi předměty, které si žáci mohli zakoupit, se objevily svícny, šperky, svíčky, stromečky, čelenky do vlasů, výrobky ze sádry, mýdla aj. Nabídka byla tedy velmi pestrá a žáci měli velký výběr při nakupování nejrůznějších dárečků. Tvoření se zúčastnili žáci prvních až pátých tříd. Během předvánočního odpoledne si žáci prvního stupně vyráběli výrobek s vánoční tematikou. Třídy měly velmi rozmanité, originální výrobky, které voněly blížícími se vánočními svátky. Žáci vyráběli lampičky, svícny z kokosu, stojánky na ubrousky, betlémy, vizovické pečivo, přání, vánoční ozdoby z různých materiálů, hvězdy, skřítky. Během celého dne panovala příjemná a klidná atmosféra patřící k Vánocům.

Mgr. Nela Gottfriedová