Týden ve jménu knih

Týden od 4. února do 8. února se nesl v duchu knih. Přečtených i těch recitovaných. My, učitelé českého jazyka, jsme uspořádali recitační soutěž. A nestačili jsme se divit. Z druhého stupně se přihlásilo dohromady téměř dvacet žáků a my jsme měli opravdu těžký úkol – vybrat toho nejlepšího recitátora.
Slyšeli jsme spoustu krásných básniček, některé vtipné, jiné hororové, další třeba zamilované. Přes klasiky až po dnešní básníky.
Po velmi, ale opravdu velmi, vyrovnaném souboji zvítězila v mladší kategorii (šesté a sedmé ročníky) Tereza Kadlečíková ze VII.C, druhá se umístila Kateřina Štěpánová z VI.B a třetí místo obsadil Nikolas Berky ze VII.C.  Při recitaci některých žáků jsme mnohdy měli husí kůži.
Nicméně největším překvapením této kategorie byla Míša Bořutová z VI.C, která recitovala báseň ze své vlastní tvorby a všem se nám velmi líbila.
Ve starší kategorii (osmých a devátých tříd) se stala vítězkou Markéta Holínková z VIII.B , jako druhá skončila Iveta Mrhálková z IX.B a pomyslnou bronzovou medaili získal Lukáš Králíček z VIII.A.
Všem zúčastněným moc děkujeme za odvahu i za pohlazení na duši, neb není nic krásnějšího než poeticky strávené odpoledne s poslechem poezie. Doufám, že i příští rok se mnozí z žáků opět zúčastní.

Tým češtinářů  - Barbora Jestřebská, Klára Trynerová a Pavel Růžička