Trénink paměti v 8. ročníku

V týdnu od 2. prosince jsme v hodinách občanské výchovy hráli hru, která trénuje pozornost a paměť. Princip pexesa všichni žáci znají, vrátili jsme se tak společně do dětských let. Že hledání stejných dvojic u těžších obrázků není žádná legrace, se mohli osmáci přesvědčit na vlastní kůži.
 Některé skupiny hru vůbec nedohrály, hledání stejných obrázků s náročným tématem bylo pro nepozorné žáky obtížné. Ty skupiny, které hledaly postavy z večerníčků nebo předměty vyráběné známou napajedelskou firmou, neměly s hledáním takřka problém.
Hodiny občanské výchovy jsou velmi pestré. Nejen, že trénujeme paměť, hovoříme o mezilidských vztazích, zkoušíme si testy emoční inteligence, řešíme třeba i úkoly z IQ testů.
                                                                                                                                         Mgr. Klára Trynerová