Školní kolo Olympiády z českého jazyka zná své vítěze

Že školní znalosti při řešení složitých úkolů v našem národním jazyce nestačí, o tom se přesvědčili žáci 8. a 9. ročníku. První, jazykové kolo proběhlo ve středu 11.12.2019, druhé kolo, ve kterém žáci psali slohovou práci na téma Tomu říkám překvapení, v týdnu před Vánocemi.
Na prvních dvou místech se uskutečnili žáci 9. ročníku a třetí místo obsadila žačka osmé třídy.
1.    místo Miroslav Krystýn
2.    místo Nikola Vykoukalová
3.    místo Tereza Kadlečíková

Své jazykové dovednosti si změří naši deváťáci s dalšími žáky ze Zlínska v okresním kole této soutěže 14. ledna na Gymnáziu a Jazykové škole s právem státní jazykové zkoušky Zlín.
Přejeme hodně štěstí a děkujeme všem žákům za účast ve školním kole.
                                                                                                                                        Mgr. Pavel Růžička, Mgr. Klára Trynerová