Školičkou s písničkou

Před prázdninami se k nám přišli podívat předškoláci na oblíbenou akci Školička nanečisto. Děti tentokrát provázeli nejen paní učitelky a páni učitelé, ale také dětské lidové písničky. Na koberci si děti zazpívaly Prší, prší a Holku modrookou a doprovázely se při tom na školní bubny a různá štěrchátka. Rozvíjely si tak své hudební vlohy. Pohybové nadání si předškoláci otestovali na dalším stanovišti, kde skákaly jako pes přes oves a taky si společně zatancovali. A nakonec se všichni sešli ve třídě prvňáčků, kde si děti vyzdobily kočičku a vyrobily jednoduchý dechový nástroj, na který si můžou zahrát třeba Kočka leze dírou i doma. Akce se výborně vydařila, děti i rodiče si prohlédli školu a dozvěděli se vše, co je zajímalo. Snad se se všemi uvidíme zase 5. 4. při zápisu do 1. tříd.
                                                                                                                                                       Petra Smrčková