Projekt TFA s Freddiem Mercurym

Minulý týden se na naší škole konalo představení TFA, které bylo zaměřeno na boj se zákeřnou nemocí AIDS. Účinkující žáky zajímavou formou varovali před virem HIV, důkladně se zaměřili na prevenci, snažili se jim vysvětlit, že mají celý život před sebou. Stačí však málo a mohou si jej zničit. Tak tomu bylo i v případě Freddieho Mercuryho, jehož životní příběh provázel celé představení, které se z velké části odehrávalo v angličtině. Velmi působivé bylo vyprávění pana Petere Freestona, bývalého osobního asistenta Freddieho. Pan Freestone vyprávěl mnoho zážitků, které s touto hudební legendou během několika let zažil. Žáky program zaujal, v závěru měli spoustu otázek, nechybělo závěrečné fotografování. Poděkování patří také městu Zlín za financování této přednášky.
                                                                                                                                                           Mgr. Pavel Růžička