Naši školáci a jejich rodiče jsou před Vánoci štědří

Neuvěřitelných 47 000 vybrala naše škola na pomoc Dětskému hemato-onkologickému oddělení v Olomouci. Již druhým rokem se před vánočními svátky rozběhla akce Vánoční hvězda, kterou zaštiťuje nadace Šance. Polovina z celé částky putuje právě do dětského oddělení a polovina firmě, která tyto nádherné červené květy vypěstuje.
A kolik si naši žáci, rodiče a pracovníci školy tedy koupily hvězd? „Velkých hvězd jsme celkově zakoupili 301 a malých hvězdiček 341. Nejštědřejší třídou se stala na prvním stupni 2.B a o kousek je na druhém stupni předčila 7.C. „Já osobně se domnívám, že to bude tím, že jsem své třídě o této akci hodně povídala. Mě osobně se dotýká už dlouhá léta a s mou mámou jsme se aktivně zapojily do prodeje už před deseti lety. Jsem ráda, že měla tento rok vánoční hvězda ještě větší ohlas než minule. Samozřejmě by se celá akce nemohla uskutečnit bez laskavého svolení našeho pana ředitele a jsem si jistá, že já sama bych vše ani nemohla zvládnout. Proto chci poděkovat všem třídním učitelům a svým kolegům, kteří neváhali a podali mi pomocnou ruku,“ pochválila úspěšnou akci koordinátorka Barbora Jestřebská. „Já se k vám vždycky chodím kochat, protože to vypadá jako v květinářství,“ nahlížela do kabinetu českého jazyka paní učitelka Mikulová. Měla pravdu, opravdu to u nás vypadalo jako v květinářství. Fotopříloha je ovšem z minulého roku, protože než jsme se nadály, všechny hvězdy si žáci rozebrali.
Doufáme, že hvězdy budou dělat radost. A všem moc děkujeme za nákup, pomoc a ochotu! Přejeme vám všem šťasné, spokojené a klidné svátky.

Mgr. Barbora Jestřebská