Krabičky by neměnili…

V rámci výchovy ke zdraví se v 7. C věnujeme tématu zdraví. Zabýváme se nejen zdravím fyzickým, ale i psychickým a sociálním. Jelikož velký podíl na našem (ne)zdraví má strava, tak jsme se zaměřili na „krabičky“ (svačiny), které si žáci nosí do školy (viz foto).
Žáci vědí, že jejich svačiny neobsahují jen výživově hodnotné potraviny. Měli tendenci při pořizování fotografií omlouvat sladkosti a další „neřesti“.
V rámci diskuse sedmáci věděli, co by měla „zdravá“ svačina obsahovat a zároveň by žádný z nich na svých svačinách nic neměnil – jsou spokojení.
Do školy nejčastěji v láhvích na pití nosí vodu nebo vodu se sirupem (v chladných dnech i čaj).
Vítězové svačin jsou: pečivo, ovoce, zelenina, dále pak mléčné výrobky a sladkosti.

Přejeme Vám veselé Vánoce a zdravý nový rok 2020!
                                                                                                                                 Jarmila Mechlová Šťastná, 7. C