Jak zvládnout druhý stupeň aneb co nám bylo „zatajeno“!

Začátek školního roku bývá doprovázen mnoha změnami a to zejména pro žáky 6. ročníků. Aby se žáci lépe adaptovali na 2. stupni a nezůstali v tom sami, tak jsme se rozhodli s žáky 7.B jim v rámci etické výchovy pomoci. Sedmáci vypsali všechny rady, o kterých se domnívali, že by jim s přechodem na druhý stupeň mohly usnadnit „školní“ život.
Co například zaznělo:
-    Učte se a pište si úkoly doma, protože toho bude víc, před hodinou nebudete stíhat.
-    Nenoste v aktovce zbytečné věci, jinak vám upadnou záda.
-    Dělejte dobrovolné domácí úkoly, křížovky aj.
-    Nechávejte si „popsané“ sešity, budou se vám hodit.
I když po prezentaci rad byli žáci v 6.B zkoprnělí, tak sami nakonec uznali, že jak se říká „šedý vlas - moudrý hlas“, v našem případě platí „mladý hlas – zasáh nás“.
                                                                                                                       Jarmila Mechlová Šťastná, 7. B