Informace školní psycholožky

Vážení rodiče a naši žáci!
Vnímám, že aktuální situace může být pro nejednoho z vás náročnou.
Spolu s rozšířením pandemie a s ní souvisejícím vyhlášením nouzového stavu, se život mnoha lidí přímo obrátil „naruby“. Zavření škol, nucená izolace, rodiče vstaveni výzvě rychle se „rekvalifikovat“ na učitele v domácím prostředí.
Žáci, kteří stojí před výzvou převzít zodpovědnost za své studium a najít motivaci se každý den posadit nad zadané úkoly. Deváťáci před přijímacími zkouškami.
V nejedné rodině možná doplněné pomaličku se plížícím „houstnutím“ atmosféry mezi nejbližšími. Dál také pocity nejistoty a možná i obavy z toho, jak se bude situace vyvíjet… Navíc jsme prakticky ze dne na den ztratili většinu běžných způsobů, jak se odreagovat při tom, co nás těší…
… jen si to sečtěte…  Při této zátěži je naprosto PŘIROZENÉ cítit podráždění, frustraci, úzkost nebo bezradnost. Buďte k sobě shovívaví v případě, že nejste zrovna hrdí na některé ze svých reakcí nebo byste své nepříjemné pocity nejraději „vymazali“.
Pokud však cítíte, že potřebujete řešit nějakou konkrétní situaci nebo si třeba jen promluvit, jsem tu pro vás.
V této souvislosti jsem rozšířila možnosti, jak mě kontaktovat. Kromě emailu (tomancova@zskriby.cz) a tel. 734 440 027  jsem nově k dispozici také na WhatsApp nebo prostřednictvím FB (www.facebook.com/psychologzlin/)

PS: Pro inspiraci, jak pečovat o své duševní zdraví se můžete začíst do tohoto článku: https://psychologie.cz/sest-kroku-dusevnimu-zdravi/?fbclid=IwAR2UDi47ShXiqIi88gdrkTarHX59P8UvjlSDZLkX8SXskwy8Rn67shITBJw

Do dalších dnů přeji hodně sil a schopnosti vnímat věci s nadhledem!

Vaše Pavla Tomancová, školní psycholožka