HRAJE CELÁ TŘÍDA

V průběhu dvou únorových týdnů si žáci v hodinách hudební výchovy ve třídách 8. a 9. ročníku zahráli na kytary. Sehnali jsme všechny nástroje, které se ve škole nacházeli a také žáci byli velmi ochotní a donesli do školy své kytary, takže si opravdu každý žák mohl zahrát. V prvním týdnu se učili, jak držet kytaru, k čemu slouží akordy a jak tyto akordy uchopit na hmatníku. K doprovodu jednoduché písně se žáci naučili 3 základní akordy. Další hodinu si tyto akordy zopakovali a zkusili si zahrát ústřední melodii ze skladby Smoke on the water od skupiny Deep Purple podle číselného schématu.
Žákům se obě hodiny hudební výchovy líbily, a tak plánujeme v dubnu uspořádat další, tentokrát hodinu s výukou hry na klávesy.

Mgr. Šárka Seidelmannová