Exkurze REVOLUTION TRAIN

Ve středu 3. 4. jsme se s kroužkem Základy první pomoci a dalšími vybranými žáky 2. stupně vydali na zajímavou exkurzy na vlakové nádraží ve Zlíně. Bylo zde umístěno 6 vagónů, ve kterých jsme zažili opravdový příběh drogové závislosti. Přes kinosály, interaktivní tabule a opravdové modely jsme si prošli cestu dvou lidí závislých na drogách. Žákům bylo přiblíženo nebezpečí moderní doby formou, která žáky bavila a 90-timunitový program utekl jako voda. Rekonstrukce místa dopravní nehody, policejní výslechová místnost, cela s mřížemi i doupě narkomanů v nás zanechali nejeden pocit.
Zde máme některé reakce žáků:
„Bylo to super. Chtělo by to víc takových akcí pro celou školu. Bavilo mě to.“
„Povedená akce. Líbilo se mi tam, že nám dávali ob vagon film, který dával smysl. Pán nám to všechno vysvětlovat srozumitelně a zřetelně. Rád bych si akci zopakoval.“
                                                                                                                                  Mgr. Tereza Řezáčová