Exkurze na Zlínskou záchrannou službu

Ve středu 29. 5. jsme se zúčastnili zajímavé exkurze na Zlínské záchranné službě. Bylo nám dovoleno nahlédnout tam, kam se běžná veřejnost nedostane – přímo na dispečink. Žáci v tichosti poslouchali výklad paní dispečerky a sledovali, jak to tam vůbec funguje. Množství počítačové techniky, monitorů, světýlek a komplexní přehled o veškerých autech ve Zlínském kraji, až nám šla hlava kolem. Mohli jsme i poslouchat ostatní dispečery, jak profesionálně vyřizují hovory v naší přítomnosti a komunikují s doktory a posádkou. Paní dispečerka nám ukázala, o čem musí mít přehled, co všechno musí vědět a pěkným povídáním nám přiblížila tuto velice psychicky náročnou práci. Doufáme, že příští rok se nám opět otevře možnost se s dalšími žáky podívat na tuto sice tvrdou, leč nezbytnou a běžnou součást našeho života.
                                                                                                                             Kroužek první pomoci, Mgr. Tereza Řezáčová

Fotografie je bohužel pouze jedna, v místnosti bylo zakázáno fotit.