EKO-OLYMPIÁDA 2019

Ve středu 22. 5. 2019 se uskutečnil 11. ročník EKO-OLYMPIÁDY na ZŠ Zlín Nová cesta ve Štípě. Žáci museli vypracovat vstupní projekt na téma: GLOBÁLNÍ PROBLÉMY SVĚTA – KÁCENÍ DEŠTNÝCH PRALESŮ. Soutěžilo se v teoretické písemné části z oblasti EVVO, poznávací zoologické a botanické části a poslední část soutěže byla zaměřena na chráněné a ohrožené druhy našeho kraje spolu s chráněnými územními plochami ve Zlínském kraji. Na závěr byla připravena netradiční ochutnávka, např. cvrčci v čokoládě, "housenková" buchta a další. Chtěla bych poděkovat žákyním, Tamaře Belobradové a Agátě Šuranské, z 8.B za účast. Budeme se těšit na příští ročník.

Nela Soukeníková