Čtenářský souboj i u nás

V letošním školním roce se dobrovolníci z šestých ročníků zapojili do online soutěže, která se jmenuje Souboj čtenářů.

Co to Souboj čtenářů je?
Webový portál rostemesknihou.cz každý rok vyhlašuje pro žáky šestých ročníků a primány z víceletých gymnázií online soutěž, která prověřuje porozumění textu a znalost žáků z 5 zadaných titulů českých knih. Úkolem dětí bylo přečíst knihy, vytvořit si poznámkový blok a připravovat se v rámci soutěžní skupiny na online kolo. Soutěžními tituly pro letošní ročník soutěže byly:

•    Vojtěch Matocha: Prašina - nakladatelství Paseka
•    Petr Stančík: H20 a tajná vodní mise... - nakladatelství Abramis
•    Soukupová: Kdo zabil Snížka - nakladatelství Host
•    Toman: Cukrárna u Šilhavého Jima - nakladatelství Baobab
•    Jana Klimentová Trable s tátou - nakladatelství Pikola

V pondělí 15. 4. 2019 v 10.00 hodin odstartovalo online kolo. Na zodpovězení 25 podrobných otázek bylo pouze 30 minut. Umístění na 39. místě ze 120 zúčastněných škol prokázalo, že naši žáci umí číst s porozuměním a nebojí se odpovídat na předem neznámé úkoly.

Mgr. Klára Trynerová