Čtenářská výzva

Čtenářská výzva – tak zněla soutěž, do které se mohli zapojit všichni žáci druhého stupně. Konala se od října až do ledna a spočívala v tom přečíst deset knih s předem daným zadáním. Ne každý si věřil natolik, aby se do soutěže zapojil, o to víc nás potěšil zápal zúčastněných, kteří se svého úkolu zhostili s opravdovým nadšením.
    Vítězkou se nakonec stala Daniela Křižáková z VI.C, která všechny zadané úkoly splnila na jedničku. Jako druhá se umístila Míša Sedláčková ze VII.C . A třetí skončili Nikolas Berky ze VII.C a Eliška Strnadová ze VII.B. Všichni vítězové dostali od školy poukaz do knihkupectví v ceně 300 korun. (A za to už se alespoň jedna kniha koupit dá )
    Knižní cenu útěchy (záložky do knih) dostala i Johanka Koudelková a Jakub Urbánek, kteří sice nesplnili daný počet knih, ale vážíme si jejich aktivity.
    Přejeme všem čtenářům, ať jim knihy dělají nadále takovou radost jakou doposud. Vážíme si vaší účasti a věříme, že se příští rok opět zapojíte.
                                                                                                  Vaše češtinářky Klára Trynerová a Barbora Jestřebská

A pár citátů na závěr:
„Knihy jsou němí učitelé.“ Aulus Gellius
„Potěšení z četby se zdvojnásobuje, když člověk žije s někým, kdo sdílí stejné knihy.“ Katherine Mansfield
„Ten, kdo čte, žije s každou další knihou život navíc. Kdo nečte, má jen ten svůj.“  Oscar Wilde