BIOLOGICKÁ OLYMPIÁDA

Ve středu 30.1.2019 se na naší škole uskutečnila biologická olympiáda (kategorie D a C). Letošní téma bylo PŘÍJEM A VÝDEJ LÁTEK aneb NĚCO DOVNITŘ, NĚCO VEN. Soutěžilo se v teoretické části (test s výběrem odpovědí) a praktické, která obsahovala určování přírodnin (15 rostlin a 15 živočichů). Poslední část byla laboratorní, v kategorii D žáci určovali vlastní dechovou frekvenci za minutu. V kategorii C si žáci měřili vitální kapacitu plic a měli popsat připravený model dýchací soustavy.
    Na prvním místě v kategorii D se umístila Šimoníková Markéta (6.C), na druhém místě skončily se shodným počtem bodů Šústalová Tereza (6.A) a Holíková Marcela (6.B) a třetí místo obsadila Hráčková Žofie (7.C).
    V kategorii C získala nejvíce bodů Belobradová Tamara (8.B).

Moc gratulujeme, děkujeme všem za účast a těšíme se na příští ročník!

Paní učitelky Martina Jánišová a Nela Soukeníková